Recenze

Recenze - Movie - Hotel pro psy ( Hotel for dogs)

3. listopadu 2012 v 13:12 | Jkoolča
Zdroj: Osobnosti.czNA ÚVOD: Tento film jsem viděla aspoň 5x a nikdy mě neomrzí :) Fakt doporučuji :) Sice je to film pro mladší, ale mě pořád baví :)

HLAVNÍ POSTAVY: Emma Roberts, Jake T. Austin a další

DĚJ: Jak dlouho lze udržet v tajnosti, že máte psa? Dlouho ne, což si sourozenci Andi (Emma Roberts) a Bruce (Jake T. Austin) moc dobře uvědomují. Problém je o to aktuálnější, že se tihle sirotci dostali do spárů pěstounů, kteří zvířata přímo nenávidí. Výchozí situace pro filmovou adaptaci slavné stejnojmenné knížky nemohla být vyhrocenější.

Každodenní ilegální uspokojování základních potřeb jejich chlupatého přítele Pátka vystřídá mnohem ambicióznější plán, na jehož počátku stojí objev zpustošeného bývalého hotelu. Andi a Bruce na něj náhodou narazí na útěku před policisty a uvnitř objeví dva Pátkovy toulavé soukmenovce. Tehdy se v jejich hlavách zrodí šílený nápad poskytnout azyl všem opuštěným psům z blízkého i širokého okolí. Andi do projektu vloží smysl pro improvizaci a organizační talent, Bruce zase své technické schopnosti, které dokážou proměnit nepotřebné harampádí v užitečné nástroje, jež dokážou obyvatele psího hotelu bavit a hlavně krmit. Na pětihvězdičkový servis naštěstí nejsou sami. Záhy se k nim přidají tři vrstevníci, které nadšení obou mladých hoteliérů zdravě nakazí. Jenže i když film žánrově spadá do kategorie moderní dobrodružné pohádky, nelze počítat s hladkým průběhem a tečkou ve stylu "a štěkali tu šťastně až do smrti". Velká kumulace psů rozličných ras totiž zvyšuje riziko odhalení téhle originální nelegální ubytovny, a i když si to děti snaží nepřipouštět, tuší, že se to jednoho krásného dne provalí. Poprask, který vyvolá objevení téhle nelegální ubytovny městskými úředníky, je ale ještě neskutečnější než samotný provoz hotelu pro psy. (oficiální text distributora)
MŮJ NÁZOR: Tento film všem doporučuju :)
Děj: Csfd.cz
Foto: Osobnosti.cz

Recenze - Book - Eragon

29. srpna 2012 v 18:25 | Jkoolča

NA ÚVOD: Tuto knihu, určitě všichni četli.. Teda ti co mají rádi fantasy, přesně jako já :) Je to první díl čtyřdílné ságy o 15-ti letém chlapci, který žil na farmě v Carvahallu a který našel podivný kámen, který bylo dračí vejce.. A tak se stal Dračím jezdcem :)

MŮJ NÁZOR: Tato kniha, když se do ní začtete, už z ní nespustíte oči a netrpělivě čekáte až vám někdo koupí další díl nebo až bude další díl volný v knihovně..

OBSAH: http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/christopher-paolini/eragon-odkaz-dracich-jezdcu.html (dávám to jen do odkazu, jinak bych porušovala autorská práva)

ŽÁNR: Fantasy

ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ: Jako první díl vyšel Eragon a po roce vyšel Eldest druhý díl, tenkrát připravované trilogie. Poté vyšel Brisingr, který byl třetím dílem, ale nevešel se tam konec děje a poté asi za rok vyšel Inheritance - poslední díl této čtyřdílné ságy :)

PŘÍJEMNÉ POČTENÍ :)

xoxo Jkoolča

 
 

Reklama
Reklama